ZO OSŽ Slovácko
Logo OSZ JPG4.jpg

PřihlášeníSmutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

Bertrand Russell

Domů
Jin a jang
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Čtvrtek, 20 Červen 2013 13:33

Raně středověký konfuciánský filosof Tung Čung-Šu učí: Doplňkem všech věcí je jin a jang… Principy, které jsou základem vladaře i služebníka, otce i syna, muže i ženy, jsou všechny zrozené z jin a jang. Vladař je jang a služebník je jin. Otec je jang a syn je jin. Manžel je jang a manželka je jin…

Wikipedia

 
Kolíne, Kolíne
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Pátek, 24 Květen 2013 14:08

Jak sa praví v jednéj pjesničce, stojí v pěkné rovině. Tak nějak se mi vybavila, když jsme stoupali od nádraží úzkou uličkou přeskakujíc exkrementy, z kerých aj potkan na místě pošel.
Tož tolik na úvod ke Konferenci OSŽ SŽDC v Kolíně, kam sme sa vydali s Ludvou, pravda, za jiným účelem než byla promenáda po krásách města na Labi. Celá akce připomínala spíš velkou událost v dostihovém sportu. Každý měl svého favorita, na kerého sázel, a kerého měl v úmyslu protlačit dopředu. Sešlo sa nás tam hojně, ze 143 pozvaných nás dorazilo 138.

Aktualizováno Pátek, 24 Květen 2013 14:51
 
Dav je svinstvo
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Neděle, 12 Květen 2013 14:18

říkal jsem si na vojně, když jsme hladoví po návratu z výcviku,  svými těly vyrazili ocelová vrata jídelny. Než jsem vplul bez vlastního přičinění, jen jsem se stihl ohlédnout jak se závora z ocelové kulatiny zkroutila jako by byla z plasteliny. Pak jsem si tuto větu zopakoval ještě několikrát. Třeba, když se po mně prohnala rota spolubojovníků v kanadách, nebo když jsme vyhnali z roty štábního funkcionáře pouhým bušením do plechových skříněk,  po jeho prohlášení o špinavých bigoších. Oni ti husiti věděli jak na to... Zařekl jsem se, že se v civilu budu davu vyhýbat, což mi vydrželo do sametu. Dav je svinstvo a davové myšlení se občas vymyká zdravému rozumu, bohužel dnešní doba individualitám moc nepřeje. To je i jeden z důvodů, proč se zaměstnanci sdružují v odborech. Dav je svinstvo, ale občas to prostě jinak nejde, protože ani ten sebelepší politik se neobejde bez davové podpory své strany, celebrita se neobejde bez davu fanoušků a podpory masových sdělovacích prostředků.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 28
 
Dnes je 19.10.2019 a svátek má: Michaela
Zítra slaví : Vendelín
A na pozítří se těší : Brigita

Template BLACKPIPES © by Mont-Bit International